Munkaegészségügyi zajmérés
A munkahelyi zajmérés célja, hogy megállapítsuk a munkavállalókat érő zajexpozíció mértékét, ezáltal megóvjuk az egészségüket. Ezen mérés előírásait a 66/2005. (XII. 22.) EüM rendelet határozza meg. Méréseket I. pontossági osztályú, MKEH által bevizsgált és kalibrált eszközzel végezzük. A megjelölt mérési pontokon megállapítjuk a zajszinteteket, melyről jogszabálynak megfelelő hivatalos mérési jegyzőkönyvet készítünk. A kapott adatok alapján javaslatot teszünk a zajcsökkentésre műszaki intézkedéssel, amennyiben ez nem megoldható meghatározzuk a megfelelő egyéni védőeszközt, amivel elérhető a halláskárosodás kockázatának megszüntetése.
Környezeti zajmérés
A környezeti zajmérés célja, hogy megállapítsuk az életkörülményeinket, egészségünket befolyásoló, gyakran káros mértékű zajhatást, zajterhelést. Ezen előírásokat a 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet határozza meg. Ez a zajhatás, zajterhelés kialakulhat üzemi létesítmények tevékenységéből, építési munkaterületeken folyó munkálatokból, szabadidős, vagy szórakoztató létesítmények üzemeltetéséből. A mérést a jogszabályi előírás alapján kalibrált mérőműszerrel végezzük, melyről hivatalos jegyzőkönyvet készítünk. A kapott adatok alapján javaslatot teszünk a zajcsökkentésre műszaki intézkedéssel.
Fénymérés
A megvilágítást természetes fény vagy mesterséges megvilágítás, vagy a kettő kombinációja hozhatja létre. Ezen mérés előírásait a 3/2002 SzCsM-EüM együttes rendelet, valamint az ebben meghatározott szabványok MSZ EN 12464-1:2012 a beltéri munkahelyekre, és az MSZ EN 12464-2:2014 szabadtéri munkahelyekre határozzák meg. A mérést a jogszabályi előírás alapján kalibrált mérőműszerrel végezzük, melyről hivatalos jegyzőkönyvet készítünk. A kapott adatok alapján javaslatot teszünk az előírt megvilágítás mértékének biztosítására.
Érintésvédelmi mérés
Az érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatot a 10 /2016.(IV. 5.) NGM és a 40/2017. (XII. 04.) NGM rendelet írja elő. Az felülvizsgálat után a minősítő irat az MSZ HD 60364 előírásai szerint elkészítjük. A minősítő irat tartalmazza a következő mérés határidejét, valamint a mérés során tapasztalt eltéréseket, melynek javítását felkérés esetén elvégezzük.
Villámvédelmi mérés
A villámvédelmi felülvizsgálatot az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet írja elő. Az felülvizsgálat után minősítő iratot elkészítjük, amely tartalmazza a következő mérés határidejét, valamint a mérés során tapasztalt eltéréseket, melynek javítását felkérés esetén elvégezzük.
Erősáramú Berendezések Szabványossági Felülvizsgálata
A szabványossági felülvizsgálatot az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet írja elő. Az felülvizsgálat után a minősítő iratot az MSZ 60364 szabvány előírásai szerint elkészítjük. A minősítő irat tartalmazza a következő mérés határidejét, valamint a mérés során tapasztalt eltéréseket, melynek javítását felkérés esetén elvégezzük.
Utánfutásmérés
Az utánfutásmérés célja, hogy minden fénykapuval vagy egyéb hasonló biztonsági védőeszközzel ellátott berendezés esetében megmérjük azt a minimális benyúlási távolságot, amit meg kell tartani a védőeszköz és a hozzá legközelebb eső mozgó alkatrész között. A mérést az MSZ EN ISO 13855-ös szabvány alapján hitelesített műszerrel végezzük, majd az adott berendezés biztonsági elemeit rendszerben felülvizsgálva meghatározzuk az esetleges hiányosságokat és jegyzőkönyvben dokumentálva javaslatot adunk azok kijavítására.
Légsebességmérés
Mind a berendezések technológiai elszívása, mind az épületek szellőztetése során biztosítani kell az elszívott-, és betáplált levegő optimális légsebességét és hőmérsékletét a 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet szerint. A kapott mérési eredmények alapján meghatározható és beszabályozható az egyes elszívási pontok- és befúvási pontok optimális légárama. A mérést követően vállaljuk a légtechnikai rendszerek optimalizálását.
Vízminőség-védelmi mérés
A vízminőség—védelmi mérés célja a jogszabályok alapján a hatóságok által előírt időközönként az előírt határértékek ellenőrzése. A mintavétel és a laborvizsgálatok akkreditált labor által történnek. A vizsgálatok eredményeiről akkreditált jegyzőkönyv készül.
Pontforrások emisszió mérése
Az emisszió mérés célja a 4/2011. (I.14.) VM rendelet és a 26/2014.(III.25.) VM rendelet alapján a előírt határértékek ellenőrzése. A mintavételt kalibrált mérőműszerrel végezzük és kiértékelése akkreditált laboratóriumban történik. A jegyzőkönyv részét képezi a kiértékelés, a határértékeknek való megfelelés ellenőrzése. Igény esetén hatásterület számítást is elvégezzük.
HSE SYSTEMS KFT.
Iroda: 3553, Kistokaj, Jókai Mór utca 8.
Telefon: +36 20 936 3707 / +36 30 420 2501
E-mail: hse@hsesystems.hu
Adószám: 25754005-2-05